MR.PREPPER

Když chceš žít, musíš přežít

Běžím do krytu – základní informace

Pokud se ocitnete v situaci, kdy je nutné se uchýlit do podzemního krytu během válečného konfliktu, je důležité připravit se co nejlépe a zvážit následující rady:

  1. Připravte si dostatek zásob potravin a vody. To zahrnuje jídlo, které lze dlouho skladovat a nezkazí se, stejně jako lahve s pitnou vodou a filtry na čištění vody. Měli byste mít také zásoby léků a první pomoci.
  2. Před příchodem zkontrolujte, zda je kryt bezpečný a zda má dostatečnou ochranu před útoky. Pokud je to možné, umístěte do něj vhodné prvky, jako je vzduchové filtrování.
  3. Připravte si zábavní aktivity, abyste se v krytu cítili co nejlépe. Může to být četba knih, hraní her nebo poslech hudby. Doporučuje se také mít s sebou malé předměty, které vám pomohou udržet pozitivní mysl a zaměstnat se, jako je například šití nebo malování.
  4. Vybudujte si tým lidí, se kterými budete v krytu trávit čas. Je důležité, abyste si navzájem vzájemně pomáhali a podporovali se, což vám pomůže překonat stres a úzkost, které mohou být spojené s tím, že jste v uzavřeném prostoru po delší dobu.

  1. Dlouho trvanlivé potraviny: Těstoviny, rýže, cukr, sůl, konzervy (např. fazole, tuňák, kuřecí vývar), instantní polévky a omáčky, sušené ovoce a ořechy, konzervované mléčné výrobky (např. kondenzované mléko, sýr).
  2. Mrazem sušené potraviny: Mrazem sušené maso, ryby, zelenina a ovoce jsou velmi trvanlivé a dobře se skladují.
  3. Měkké džemy a marmelády: Tyto potraviny jsou bohaté na cukr a dlouho vydrží bez chladničky.
  4. Voda: Nezapomeňte zásobit se dostatkem pitné vody. Můžete použít lahve s vodou nebo si koupit filtry na čištění vody.

Je důležité, abyste se také zamysleli nad tím, jak budete vařit a připravovat jídlo v krytu. Měli byste mít s sebou plynový vařič nebo jiný způsob, jak vařit jídlo bez přístupu k elektřině.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *