MR.PREPPER

Když chceš žít, musíš přežít

Čínská vláda již v roce 2021 vydala směrnici, aby si začali dělat zásoby potravin. 

Čínská vláda včera vydala směrnici pro čínské občany, aby si začali dělat zásoby potravin. Čínské úřady neuvedly žádný důvod, ale pro ČKS jde o velmi neobvyklý krok. SouthernPrepper1 o tom v listopadu 2021 natočil video ( podívejte se na video na jeho kanálu You Tube ). Bez ohledu na důvod je to velmi dobrá rada pro všechny lidi všech národností. 

Rychlé tipy pro hromadění potravin: 

 • Držte se zásob potravin, které skutečně jíte. Neobtěžujte se hromaděním potravin, na které jste vy nebo vaši rodinní příslušníci alergičtí nebo je prostě nemáte rádi.
 • Zjistěte, co vlastně pravidelně používáte, a poté si dokupte.
 • Mražené a chlazené potraviny se nepočítají.  Pokud vypadne elektřina, mražené a chlazené potraviny se rychle kazí, proto je nepočítejte do dlouhodobého skladování potravin.
 • Potraviny skladujte správně, abyste maximalizovali jejich životnost. Zboží z plechovky by mělo být skladováno na suchém a chladném místě. Suché potraviny, jako je rýže, těstoviny a fazole, by měly být uchovávány ve vzduchotěsných nádobách na místech, která jsou suchá, chladná a temná.
 • Ignorujte datum vypršení platnosti nebo minimální trvanlivost.  Potraviny se nakonec pokazí, ale datum spotřeby nebo data minimální trvanlivosti na nich vyražené jsou dosti libovolné. Potraviny se mohou zkazit před datem spotřeby a většina potravin může být dobrá i po datu spotřeby. Místo toho použijte svůj zdravý rozum a hledejte známky toho, že se jídlo pokazilo, jako jsou nafouklé nebo netěsnící plechovky, známky poškození hmyzem nebo plísní, špatné pořadí a chuť nebo textura, která je „nekvalitní“.
 • Skladování potravin: Jak dlouho vydrží?  Sestavil jsem velmi podrobný seznam potravin a jejich pravděpodobnou trvanlivost. 
 • Zásobte se přísadami potravin.  Jedná se o potraviny, které se často používají jako přísady do receptů – kuřecí nebo hovězí vývary, rajčatová omáčka, rajčatový protlak, konzervované houby, houbová polévka, kuřecí krémová polévka, bylinky a koření a tak dále… Projděte si recepty, které vytvoříte pravidelně, abyste viděli, jakou složku potravin potřebujete.
 • Zásobte se čajem a kávou.  Čaj, a zejména káva, jsou obvykle tvrdě zasaženy inflací, takže si jimi zásobte, pokud vy nebo vaše rodina patříte mezi velké pijáky kávy nebo čaje.
 • Ujistěte se, že máte uloženou vodu. Viz můj článek  Nouzové skladování vody .
 • Zásobte se potravinami, které nevyžadují vaření.  Elektřina a plyn mohou být mimo provoz na neurčitou dobu, mějte proto některá jídla, která nevyžadují vaření. Příklady zahrnují arašídové máslo, mnoho masových a rybích konzerv, koláčky, konzervované ovoce a mnoho konzervovaných těstovin, polévek a dušených pokrmů.
 • Po troškách jde hodně daleko. Většina lidí nemá 500 dolarů, které by mohli použít k zásobení najednou. Ale mnozí mohou pravděpodobně vydělat 25 dolarů za týden. Dělejte to důsledně a rychle si vytvoříte pořádné množství jídla. 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *