MR.PREPPER

Když chceš žít, musíš přežít

Izraelák z Aliexpressu? Proč ne

Do své lékárničky na cesty si vždy přibalím jeden izraelák, ale vzhledem k tomu, že neočekávám nic zásadního, protože drtivou většinu posledních dovolených trávím na hotelu, kde je vždy hotelový lékař a já rozhodně nejsem nějaký válečný ošetřovatel, který by se pouštěl do válečné medicíny. Mám ho prostě jen tak na případné zakrytí povrchové rány nebo na zakrytí odřeného kolena apod. prostě pro strýčka příhodu.

Moje cestovní lékárna

Proto pro takové cesty jako šetřílek vozím izraelák z Aliexpressu , který kupuji nyní do 100 kč, ale mám jistou zásobu za 50 Kč, což byla cena v roce 2021. originál koupíte od 250 Kč nahoru. Jasně na všech kurzech co jsem prošel slyšíte nekupujte levné věci z Číny ( turnikety, izraeláky apod.). Já se přiznám, že jsem fanda mnohdy zbytečných kravin z Alíku a orientuji se na shopu celkem dobře.

Izraelák

Poslední den dovolené s přáteli byl ve znamení balení, ale pár kluků si dalo ještě zážitek na čtyřkolkách asi tak šest hodin před odletem. Jízda po pláži je asi fajn, ale já nějak z pověrčivosti poslední den fakt jen zevluju a nehledám adrenalinové zážitky last minute.

Kolega najel jedním kolem do moře a v rychlosti cca 40 km/h se zasekl s čtyřkolkou na místě, přeletěl a seknul nohou (holeň) o stupačku, totálně urval přední kola. Jo zapomněl jsem napsat kolega je statný jinoch kolem 120 kilo živé váhy. Byl přivezen na hotel, kdy mu pod jednoduchým obvazem tekla prudce krev, ale fakt hustě. Bylo jasné, že půjčovna nevyžaduje žádnou náhradu, protože to byl průser i pro ně. Pár hodin do odletu, tedy odjezd do nemocnice by jistě znamenal, že kamarád neletí.

Noha v Praze po 8 hodinách letu

Na pokoji jsem ručníkem nohu očistil, polil jodem a po řádném očištění tzv. lepidlem na kůži jsem se snažil zacelit ránu provizorně, následně jsem nohu obvázal tím levným kompresním izraelákem a světe div se 8 hodin letu neprotekl. V Praze dostal kamarád antibiotika a já pochvalu od lékaře za dobré ošetření. Co s toho plyne, že lepší izraelák z Číny, než klasický obvaz z lékárny – neproteče a super se s ním pracuje 🙂

Autor: jv

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *