MR.PREPPER

Když chceš žít, musíš přežít

Jo, Jo… Jodisol a ještě jednou jo!

Multifukční Jodisol se vyrábí od sedmdesátých let dvacátého století v Jičíně a je naprostý základ ve Vaší lékárně. Jodisol je volně prodejný lék. 96,15 % Jodisolu tvoří 96 % ethanol lékopisné kvality, zbývajících 3,85 % připadá na jodovaný povidon, který má široké antiseptické a dezinfekční účinky. 

Jod vázaný v roztoku se uvolňuje v rozmezí 1–5 minut a uvolní se ho takové množství, které nepoškodí kůži ani sliznici. Jodisol se používá k odstranění všech nežádoucích mikroorganismů, virů, bakterii a spor. Vhodným pomocníkem je také při odstraňování přisátého klíštěte. Při dezinfekci otevřených ran a sliznic je dobré užívat i zředěnější roztoky.

Jodisol je vhodný jak pro domácí použití, tak na cesty a to díky velice skladné verzi Jodisol pero.

Jodisol lze také použít k vyčištění vody u které si nejste jistí zda je pitná a to tak, že přidáte 4 kapky Jodisolu na 1l vody, protřepete nebo zamícháte a necháte 1,5-2 hodiny působit.

U přátel měly při použití velký ohlas jodové tyčiny, prostě uchošťoury , který zlomíte a do vatičky nateče jód. Výborné na drobné ranky a klíšťata. U nás stojí 200 ks asi 500 Kč, já si je objednávám na Aliexpressu , kde jsou tak za půlku a již několik let je v pohodě používám.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *