MR.PREPPER

Když chceš žít, musíš přežít

Rádio pro nouzové situace

Nouzové rádio (odkaz) je důležitým zařízením pro přípravu na nouzové situace. Může vám poskytnout důležité informace a instrukce během přírodních katastrof, válečných konfliktů nebo jiných krizí, kdy může být obtížné získat aktuální informace jinými způsoby.

Existují různé typy nouzových rádií, včetně ručních přenosných rádií, stolních rádií a dokonce i nouzových rádií v podobě náramkových hodinek nebo náušnic. Vybírejte si rádio s co nejširším rozsahem pásma, abyste mohli přijímat co nejvíce stanic. Dále by mělo mít dostatečně silný výkon, abyste mohli přijímat signál i v místech se špatným příjmem nebo v případě rušení.

Mějte také na paměti, že nouzové rádio by mělo být schopné fungovat i bez elektrického proudu. Vybírejte si modely s bateriovým napájením nebo s možností připojení solárního panelu nebo dynama.

Nezapomeňte také na další důležité příslušenství, jako jsou sluchátka nebo externí reproduktory, abyste mohli rádio poslouchat v hlučném prostředí nebo s ostatními lidmi.

Je také dobré mít několik záložních baterií nebo bateriových balíčků pro případ, že by se vám rádio vybilo v době, kdy ho nejvíce potřebujete. Vždy je dobré mít nějakou rezervu a připravit se na nejrůznější situace.

Rádio na dynamo je typ nouzového rádia, které je poháněno malým elektromotorem, který se otáčí při použití klikou. Toto rádio je vhodné pro případy, kdy nemáte k dispozici elektrickou energii nebo baterie a potřebujete získat důležité informace.

Funkce dynamem poháněného rádia se může lišit, ale mnoho z nich má zabudovaný světelný zdroj, který se rozsvítí po několika minutách používání kliky. Některá rádia na dynamo mohou také nabíjet mobilní telefony nebo jiné zařízení přes USB port.

Při výběru rádia na dynamo se ujistěte, že má dostatečný výkon a široké pásmo příjmu pro příjem co nejvíce stanic. Zvažte také velikost a hmotnost zařízení, pokud ho budete nosit s sebou v batohu nebo na cestách.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *