MR.PREPPER

Když chceš žít, musíš přežít

Učitelé v Ohiu mohou nosit ZBRANĚ, státní zákon č. 99 vstoupil v platnost

Autor: Ramon Tomey

Učitelé škol v Ohiu nyní mohou nosit zbraně na obranu svých studentů podle státního zákona House Bill (HB) 99, který vstoupil v platnost v pondělí 12. září.

HB 99,  kterou 13. června podepsal guvernér státu Ohio Mike DeWine , také umožňuje ředitelům a zaměstnancům škol nosit střelné zbraně v kampusu a ve třídách.

„Naším cílem je i nadále pomáhat našim školám – veřejným školám, farním školám a soukromým školám – mít nástroje, které potřebují k ochraně našich dětí,“ řekl republikánský guvernér. „Máme povinnost každý den udělat vše, co je v našich silách, abychom se pokusili ochránit naše děti.“

Před schválením zákona směli nosit zbraně pouze bezpečnostní pracovníci nebo osoby výslovně pověřené školskou radou. Osoby pověřené vzdělávacími radami musí mít buď 20 let zkušeností v oblasti vymáhání práva, nebo 700 hodin výcviku mírových důstojníků, jak rozhodl Nejvyšší soud v Ohiu v roce 2021.

HB 99 užitečné pro oblasti, které nejsou snadno dostupné pro první zasahující

GOP State Rep. Thomas Hall řekl, že HB 99 je užitečný pro venkovské oblasti, kde školy nejsou snadno dostupné pro první zasahující jednotky a policii. „Zatímco některé školy v centru města mají ve škole policisty, některé z těchto venkovských škol prostě takový luxus nemají.“

Navzdory podpoře HB 99 ze strany Republikánské strany mnoho pedagogů vyjádřilo nesouhlas s návrhem zákona. Představitelé tří učitelských odborů se totiž vehementně postavili proti opatření, které umožňovalo učitelům vyzbrojit se.

Podívejte se na tuto epizodu „The Dr. Duke Show“, která se dotýká slibu guvernéra státu Ohio Mikea DeWina, že podepíše zákon HB 99 .

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *