MR.PREPPER

Když chceš žít, musíš přežít

USDA zahajuje grantový program ve výši 500 milionů dolarů na domácí výrobu hnojiv

Ministerstvo zemědělství Spojených států amerických  (USDA)  nabízí granty ve výši 500 milionů dolarů  na posílení domácí výroby hnojiv s cílem podnítit konkurenci a bojovat proti masivnímu nárůstu cen v posledních několika měsících.

Zemědělci se po většinu roku potýkají s raketově rostoucími cenami hnojiv. Ještě horší je, že i když ceny během léta poněkud poklesly, předpovědi předpovídají, že náklady na podzim opět porostou. To násobí již tak hrozné obavy a obavy, které mají američtí farmáři ohledně potenciálního příjmu farmy pro rok 2023. (Související: Očekává se, že ceny dusíkatých hnojiv porostou – a náklady na zemní plyn již nejsou jediným faktorem .)

Grantový program USDA ve výši 500 milionů USD je známý jako Program rozšíření výroby hnojiv. Jedná se o pokračování programu, který oddělení založilo již v březnu, když uvolnilo 250 milionů dolarů na financování větší domácí výroby hnojiv.

V té době USDA uvedla, že také použije prostředky čerpané z Commodity Credit Corporation, vládní korporace, která má pomoci stabilizovat zemědělské ceny a podpořit příjmy zemědělců, aby vytvořila grantový program, který by poskytl „financování mezer“ na pomoc. přinést na trh novou domácí produkci hnojiv.

Amerika je v současnosti jedním ze tří největších dovozců hnojiv. Většina hnojiv nebo složek hnojiv pochází ze zemí jako Rusko, Maroko, Čína a Kanada. Problémy s dodavatelským řetězcem z minulého roku způsobily, že ceny hnojiv začaly růst. Tyto ceny se na začátku tohoto roku ještě zvýšily a očekává se, že do konce podzimní sezóny vyrostou na rekordní maxima.

Zatímco cena je pro americké farmáře jedním z hlavních problémů, dostupnost hnojiv je dalším vážným problémem. Problémy pocházející od podivných meteorologických incidentů, včetně dopadu hurikánu Ida, až po politické problémy, jako jsou sankce proti masivnímu výrobci hnojiv v Rusku, vytvořily pavučinu obav, které zpomalily celosvětovou produkci hnojiv a zabránily tomu, jaké hnojivo je na trhu. dostat do Spojených států.

Program v současnosti pravděpodobně nepomůže zemědělcům vyrovnat se s náklady na hnojiva

Podle Bílého domu a USDA podpoří grantové peníze z Programu rozšíření výroby hnojiv nezávislou, inovativní, udržitelnou a na farmáře zaměřenou domácí výrobu hnojiv, která má dodávat americkým farmářům levné hnojivo.

Sám ministr USDA Tom Vilsack řekl, že větším cílem ministerstva je pomoci vytvořit „odolnou, bezpečnou a udržitelnou ekonomiku a tato podpora poskytující domácí, nezávislé volby pro dodávky hnojiv je součástí tohoto úsilí“.

„Nedávná narušení dodavatelského řetězce ukázala, jak důležité je investovat do zemědělského dodavatelského řetězce u nás doma,“ dodal.

Maximální výše grantu, který lze rozdělit, je 100 milionů dolarů. Minimum je 1 milion dolarů. Doba trvání každého grantu je pět let.

Prezident a generální ředitel Fertilizer Institute Corey Rosenbusch program ocenil a řekl, že „cokoli, co pomáhá posílit domácí produkci hnojiv, je výhrou pro průmysl, pěstitele a spotřebitele“.

Bohužel tento program přichází příliš pozdě na to, aby pomohl zemědělcům vypořádat se s cenami v tuto chvíli. V Missouri farmáři v současnosti platí v průměru 1 325 dolarů za tunu dusíkatého hnojiva. V Iowě farmáři platí více než 1400 dolarů za tunu.

Sám Rosenbusch poznamenal, že pokud by administrativa prezidenta Joea Bidena skutečně chtěla pomoci zvýšit domácí produkci hnojiv, vyžadovalo by to miliardy dolarů. Poznamenal, že výstavba jednoho závodu na výrobu dusíkatých hnojiv může stát 2 až 4 miliardy dolarů.

Další novinky o výrobě hnojiv a cenách na FertilizerWatch.com .

Zdroj: https://www.naturalnews.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *