MR.PREPPER

Když chceš žít, musíš přežít

Višňák smrad strašnej, ale účinky parádní

Je to skoro až neuvěřitelné, že i současná moderní medicína využívá mast, která vznikla před 95 lety, mnozí lékaři na ni nedají dopustit a mluví o ni jako o nenahraditelné. Řeč je o Višněvského masti, nevzhledném hnědém balzámu s uzeným aroma. Nejčastěji se využívá pro zahojení zanícené rány.

Višňák nebo také višňová mast, jak se mu také mezi pacienty i doktory někdy říká, pomáhá léčit už 90 let. Balzám poprvé vytvořil v roce 1927 Alexandr Vasiljevič Višněvskij, vojenský a experimentální chirurg, který to dotáhl až na akademika věd. Velkého využití se „zázračná mastička“ dočkala za druhé světové války, kdy Višněvskij vyměnil jednu ze složek – drahý a nedostupný peruánský balzám – za dostupný a levnější březový dehet. Suspenze se tehdy na vynálezcův pokyn aplikovala na všechna střelná poranění – byť ne pokaždé s úspěchem. A používá se dodnes.

Odborně jde o suspenzi tribromfenolátu bismutitého v ricinovém oleji s přídavkem peruánského balzámu (podle originální receptury). Nyní se spíše používá jako přidaná složka bukový nebo kamenouhelný dehet.

Použití Višněvského masti je velmi jednoduché. „Balzám se nanese na gázu a přiloží se na postižené místo. Každý den se gáza s balzámem vymění za novou do doby, než se postižené oblasti uleví. V případě, že do tří dnů nedojde ke zlepšení, doporučuje se vyhledat odbornou pomoc a zánět řádně vyšetřit. Originální višňák koupíte velmi složitě, ale jeho náhrada na trhu je …

Dnes lze „višňák“ sice získat složitě , ale je ve dvou verzích a to pouze u firmy Fagron /SUSPENSIO VIŠNĚVSKI/

Zde odkaz na produkt

Volal jsem do společnosti Fargon a bylo doporučeno v lékárně požádat o objednání, protože na volném trhu prostě není. Může ho objednat pouze lékárna.

Přípravek se obvykle používá jednou denně po dobu jednoho až dvou dnů. Nanáší se na gázu a přiloží na postižené místo. Délka léčby je závislá na rozsahu postižení a na rychlosti hojení. Pokud nedojde do tří dnů k ústupu obtíží, nebo naopak dojde ke zhoršení, objeví se nežádoucí účinek, léčbu je nutné přerušit a poradit se s lékařem. Višněvského balzám se nedoporučuje aplikovat do otevřených hlubokých ran nebo při přecitlivělosti na obsahové látky.

Jistou náhražkou je Ichtoxyl

Co višňák léčí:

  • růži
  • červenku
  • postupující neohraničený kožní zánět
  • nežit
  • hnisavý zánět nehtového lůžka
  • zánět podpažních potních žláz
  • zánět povrchních křečových žil
  • sekundárně infikované kožní vředy

Zdroj: sukl.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *